SXP11C684KAA
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SXP11C684KAA
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.160" (4.06mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.300" W (7.62mm x 7.62mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SXP
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.68 µF