SXR151M063ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
SXR151M063ST
Descrizione:
CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 365.7 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 710mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series SXR
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 795 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 150 µF