T1812-2R7J
Tamura
Prodotto No:
T1812-2R7J
Produttore:
Tamura
Pacchetto:
1812
Descrizione:
FIXED IND 2.7UH 300MA 750MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.143" (3.63mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.195" L x 0.150" W (4.95mm x 3.81mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Series T1812
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 160MHz