T198A566K030AS
KEMET
Prodotto No:
T198A566K030AS
Descrizione:
CAP TANT 56UF 10% 30V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 30 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.219" Dia x 0.453" L (5.56mm x 11.51mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.21Ohm
Series T198
Mfr KEMET
Capacitance 56 µF