T330D476K010AS
KEMET
Prodotto No:
T330D476K010AS
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP TANT 47UF 10% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.390" (9.91mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.600" L x 0.195" W (15.24mm x 4.95mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm @ 100kHz
Ratings -
Series T330
Type Molded
Package / Case Radial
Mfr KEMET
Capacitance 47 µF