T37072-20-0
Curtis Industries
Prodotto No:
T37072-20-0
Produttore:
Curtis Industries
Descrizione:
CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.375"
Guida per l'utente
Operating Temperature 105°C
Number of Rows 1
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws
Voltage Rating 300V
Color -
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material Brass
Mounting Type Chassis, Panel; Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination PC Pin
Series 37000
Terminal Screw Finish Nickel
Mfr Curtis Industries
Pitch 0.375" (9.53mm)