T370D475M035AS
KEMET
Prodotto No:
T370D475M035AS
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP TANT 4.7UF 20% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.290" (7.37mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.180" (4.57mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.220" L x 0.110" W (5.59mm x 2.79mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm
Series T370
Type Molded
Package / Case Radial
Mfr KEMET
Capacitance 4.7 µF