Casa / Tantalum Capacitors / T491A474M035AT4850
minImg
T491A474M035AT4850
KEMET
Prodotto No:
T491A474M035AT4850
Descrizione:
CAP TANT 0.47UF 20% 35V 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11Ohm
Ratings -
Series T491
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 0.47 µF