Casa / Tantalum Capacitors / T491B156M016AT4100
minImg
T491B156M016AT4100
KEMET
Prodotto No:
T491B156M016AT4100
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP TANT 15UF 20% 16V 1411
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Ratings -
Series T491
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 15 µF