T491B335K016AS
KEMET
Prodotto No:
T491B335K016AS
Descrizione:
CAP TANT 3.3UF 10% 16V 1411
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5Ohm
Mfr KEMET
Capacitance 3.3 µF