Casa / Tantalum Capacitors / T491B474M035AT7622
minImg
T491B474M035AT7622
KEMET
Prodotto No:
T491B474M035AT7622
Descrizione:
CAP TANT 0.47UF 20% 35V 1411
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm
Ratings -
Mfr KEMET
Capacitance 0.47 µF