T491C157K010AS
KEMET
Prodotto No:
T491C157K010AS
Descrizione:
CAP TANT 150UF 10% 10V 2312
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm
Series T491
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 150 µF