T491D107M010AS
KEMET
Prodotto No:
T491D107M010AS
Descrizione:
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm
Series T491
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 100 µF