T494A226M010AS
KEMET
Prodotto No:
T494A226M010AS
Descrizione:
CAP TANT 22UF 20% 10V 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.5Ohm
Series T494
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 22 µF