T494C227M006AS
KEMET
Prodotto No:
T494C227M006AS
Descrizione:
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2312
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm
Series T494
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 220 µF