T494D226K016AS
KEMET
Prodotto No:
T494D226K016AS
Descrizione:
CAP TANT 22UF 10% 16V 2917
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 250mOhm
Series T494
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 22 µF