Casa / Tantalum Capacitors / T495X227M006ZTE080
minImg
T495X227M006ZTE080
KEMET
Prodotto No:
T495X227M006ZTE080
Descrizione:
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series T495
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 220 µF