T496D336K010AT
KEMET
Prodotto No:
T496D336K010AT
Descrizione:
CAP TANT 33UF 10% 10V 2917
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series T496
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 33 µF