T520V337M003ASE025
KEMET
Prodotto No:
T520V337M003ASE025
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP TANT POLY 330UF 3V 2917
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series KO-CAP® T520
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 330 µF