T591D686M020ATE0407280
KEMET
Prodotto No:
T591D686M020ATE0407280
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP TANT POLY 68UF 20V 2917
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series KO-CAP® T591
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KEMET
Capacitance 68 µF