T90N5D11-24
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
T90N5D11-24
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 240VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 36 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 660 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC