T90N5D12-18
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
T90N5D12-18
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 18V
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 240VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 47 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 380 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 13.5 VDC