T92S7A22-208
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
T92S7A22-208
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 208V
In magazzino : 173
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 65°C
Switching Voltage 277VAC - Nom
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 19.2 mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Must Release Voltage 20.8 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series T92
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 208VAC
Must Operate Voltage 166.4 VAC