T9AS2L22-24
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
T9AS2L22-24
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 37.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 660 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NC (1 Form B)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series T9A
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC