TAAB106K020G
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAAB106K020G
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.193" Dia x 0.472" L (4.90mm x 12.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.6Ohm
Series TAA
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF