TAC156K020P06
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
TAC156K020P06
Descrizione:
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code 6
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TAC
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 15 µF