TAC474K035P01
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
TAC474K035P01
Descrizione:
CAP TANT 0.47UF 10% 35V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code 1
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TAC
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.47 µF