TAC476K010P06
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
TAC476K010P06
Descrizione:
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code 6
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TAC
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 47 µF