TAJC156K025RNJ
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAJC156K025RNJ
Descrizione:
CAP TANT 15UF 10% 25V 2312
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.6Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 µF