TAJP155M025RNJ
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAJP155M025RNJ
Descrizione:
CAP TANT 1.5UF 20% 25V 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 9.6Ohm
Series TAJ
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.5 µF