TAP104K035SRS
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAP104K035SRS
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT 0.1UF 10% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia (4.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 26Ohm
Series TAP
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF