TAP105K020GSB
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAP105K020GSB
Descrizione:
CAP TANT 1UF 10% 20V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.125" (3.18mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia (4.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF