TAP106J016SCS
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAP106J016SCS
Descrizione:
CAP TANT 10UF 5% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.2Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF