TAP106J025HSB
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAP106J025HSB
Descrizione:
CAP TANT 10UF 5% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF