TAP106M035CCS
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAP106M035CCS
Descrizione:
CAP TANT 10UF 20% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF