TAP226M006CCS
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAP226M006CCS
Descrizione:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.7Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF