TAP226M020SCS
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAP226M020SCS
Descrizione:
CAP TANT 22UF 20% 20V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF