TAP336K010CRW
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAP336K010CRW
Descrizione:
CAP TANT 33UF 10% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.1Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 µF