TAP475J010HSB
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAP475J010HSB
Descrizione:
CAP TANT 4.7UF 5% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia (4.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF