TAP686K010CRS
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAP686K010CRS
Descrizione:
CAP TANT 68UF 10% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.3Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 68 µF