TAP686M016SCS
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TAP686M016SCS
Descrizione:
CAP TANT 68UF 20% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 68 µF