TARQ155K020
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TARQ155K020
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT 1.5UF 10% 20V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Q
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 12Ohm
Series TAR
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.5 µF