TARW226K015
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TARW226K015
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Series TAR
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF