Casa / Wire to Board / TB010-508-06BE
minImg
TB010-508-06BE
CUI Devices
Prodotto No:
TB010-508-06BE
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08
In magazzino : 785
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Screw Thread M3
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 6
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.5 Nm (4.4 Lb-In)
Product Status Active
Wire Gauge 12-26 AWG
Number of Levels 1
Series TB010-508
Voltage 300 V
Mfr CUI Devices
Pitch 0.200" (5.08mm)
Features Interlocking (Side)
Package Bag
Current 20 A