TBE1A330MAD1LV
Nichicon
Prodotto No:
TBE1A330MAD1LV
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 10V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TBE
Package / Case Axial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF