Casa / Oscillators / TC-4.096MDE-T
minImg
TC-4.096MDE-T
TXC CORPORATION
Prodotto No:
TC-4.096MDE-T
Produttore:
TXC CORPORATION
Descrizione:
MEMS OSC XO 4.0960MHZ CMOS SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series TC
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Mfr TXC CORPORATION
Base Resonator MEMS
Frequency 4.096 MHz