TC03X-2-502E
Bourns Inc.
Prodotto No:
TC03X-2-502E
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
TRIMMER 5K OHM 0.1W J LEAD TOP
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.140" x 0.118" Face (3.55mm x 3.00mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 5 kOhms
Series Trimpot® TC03 - Open Frame
Power (Watts) 0.1W, 1/10W