TC1301B-GDDVMF
Microchip Technology
Prodotto No:
TC1301B-GDDVMF
Pacchetto:
8-DFN (3x3)
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.7V/3V/2.5V 8DFN
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 180 µA
PSRR 58dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Current - Output 300mA, 150mA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (3x3)
Control Features Enable, Reset
Series -
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.7V, 3V, 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.18V @ 300mA, 0.25V @ 150mA