TC33B-1-202E
Bourns Inc.
Prodotto No:
TC33B-1-202E
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
TRIMMER 2KOHM 0.1W J LEAD BOTTOM
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.150" x 0.142" Face (3.80mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 2 kOhms
Series Trimpot® TC33 - Open Frame
Power (Watts) 0.1W, 1/10W