TC42X-2-304E
Bourns Inc.
Prodotto No:
TC42X-2-304E
Descrizione:
TRIMMER 300K OHM 0.1W J LEAD TOP
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.102" x 0.087" Face (2.60mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Resistance 300 kOhms
Series Trimpot® TC42 - Open Frame
Power (Watts) 0.1W, 1/10W